Bize Ulaşın

Abant Yolu, 14030 Dereceören Köyü/Bolu Merkez/Bolu

Bize Yazın

abant@abantderepansiyon.com

Bizi Arayın

(0374) 237 11 05

Yedigöller

Detayları

Yedigöller’e yaz aylarında gitmek için en uygun güzergâh Bolu-Yedigöller yolu. Yaklaşık 50 kilometrelik bu yol kış aylarında ulaşıma kapanıyor. Bu nedenle Yedigöller’e kışın sadece Mengen üzerinden gidilebiliyor. Ormanlık alanlar içinde bulunan yedi adet gölün tümü, büyük bir depremden sonra bölgede meydana gelen bir heyelanla oluşmuş. Sazlı Göl, Nazlı Göl, İnce Göl, Büyük Göl, Derin Göl, Serin Göl ve Küçük Göl adlarıyla anılan yedi gölün her biri farklı güzellikler sunuyor.

Yedigöller Milli Parkı içinde 200 civarında bitki türü bulunuyor. Göller ilkbaharda yemyeşil bir bitki örtüsü ve rengârenk çiçekler, sonbaharda ise pastel renklerin her tonunu barındırıyor. Sabahın erken saatlerinde, rüzgârın henüz ağaçları sallamadığı zamanlarda Yedigöller’deki yansımalar o kadar net oluyor.

Yedigöller’in kendi doğal popülasyonu değil. Yedigöller’in içinde bulunduğu alanda karaçam, sarıçam, kızılağaç, meşe, gürgen, köknar, ve ıhlamur ağaçları bulunur. Geyik, karaca, ayı, yabandomuzu, kurt, tilki ve sincap milli parkın sakinleri arasında.

  • 09-07-2017

Gezilecek Yerler

Abant

Abant..

Bolu il merkezinin 34 kilometre gün......  

Gölcük

Gölcük..

Fotoğraf çekmeyi sevenler i&cced......  

Yedigöller

Yedigöller..

Yedigöller’e yaz aylarında g......  

Kartalkaya

Kartalkaya..

Kartalkaya kayak merkezi Batı  &nb......  

Yol Tarifi Al
Yol Tarifi Al
Yol Tarifi Al